The Midnight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Midnight Academy

Uneori, pentru a descoperi adevarul, e nevoie sa muti muntii din loc
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cabinetul medical

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 3:42 am

"Cecile ii lua din nou temperatura apoi ii facu un ceai de menta in care turna o picatura dintr-o potiune galben-portocalie si il lasa pe noptiera de langa pat."
I-a un loc. Nu sta in picioare ( ii arata unul dintre cele 2 scaune din fata biroului)[b]Vrei si tu un ceai?
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 3:49 am

-Apropindu-ma de fata , si usor ii sarutase fruntea , iar dupa aceea vrand sa plece mai ramasese langa ea , sa ii vegheze somnul , punandu-i mana pe frunte , si usor o mangaiase.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 3:54 am

Isabella se oprește din respirat pentru un timp.Începs să își miște degetele de la mână,dar nu putea prea mult deoarece avea mâna amorțită.Își mișcă capul în partea unde era biroul.Deschide încet ochii,încercând să zică ceva,dar nu prea putea.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 3:58 am

-Nu zii nimic este in regula sunt aici sa am grija de tine ,in fond eu sunt vinovat nu-i asa ,zambindu-i si asezanduma pe scaunul de lnaga pat si privind-o bland pe fata.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:03 am

Isabella se uită la Riku și încearcăă să zâmbească,dar nu prea putea.Fata dă de cap,încercând să-i spună că nu e vina lui că a ajuns așa.Era doar vina ei pentru că pusese mâna pe acea albină,chiar dacă el a avertizat-o.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:15 am

-Nu iti va griji sunt sigur ca te vei face bine dar acum nu te forta prea tare bine si daca ai nevoie de ceva sa imi spui bine.Acesta zambindu-i fetei si tinand-o de mana.
-Daca vrei voi sta aici cu tine pana vine asistenta si ne spune care este starea ta.?
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:19 am

Isabella dăduse din cap,zâmbind forțat.Închise ușor ochii,durerea devenind mai suportabilă.Avea nevoie de eaer,dar nu avea cum să îi spună băiatului să deschidă fereastra.Simțea că se sufocă,nu mai putea respira.Avea poftă de sânge,dar se abținea cu greu.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:21 am

-Hmm daca ma uit la tine mai bine parca nu te simti bine,poate ca ar trebui sa ma duc sa deschid geamul.Acesta dandu-i drumul maini fetei si se indrepta spre ferestra pentru a deschide-o
-Sper sa iti fie mai bine.Acesta intorcandu-se cu fata inspre ea s zambindui.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:28 am

Fata putea respira mai bine acum că geamul era deschis.Respira adânc,și se simțea mai bine.Se uita la băiat,fericită că o aduse aici și că o îngrijise.Încă nu văzuse nici o schimbare,dar mâna nuo mai durea așa de tare încât să leșine din nou.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:39 am

-Deci as putea spune ca te simti mai bine nu?Acesta se indrepta spre patul acestei-a asezandu-se pe scaun si privind-o
-Sa speram ca nu o sa mai patesti nimic apropo cum iti este mana te mai doare?Acesta o privi pe fata dupa ce terminase de pus intrebarea.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:44 am

Isabella dăduse din cap,spunând că încă o mai doare.Oftă ușor,și închide ochii pentru o clipă.Era foarte obosită,dar nu îi era somn.De obicei,vampiri nu prea dormeau,dar ea mai dormea câteodată,fără să vrea.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:57 am

-Cred ca mai bine as pleca sa te las sa dormi deorece parii cam obosita.Acesta se ridica de pe scaun dand sa plece dar inaite se intoarse cu fata inspre fata
-Sper sa fii mai bine o sa mai vin in vizita.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:02 am

Isabella îl prinse pe Riku de mână.Nu voia ca el să plece,așa că dădu din cap negativ.Zâmbi cald,simțindu-se mai bin.Încercă să se ridice din pat,dar pică la loc.Nu avea nici un pic de vlagă în ea în acel moment.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:09 am

-Acesta simtise ca cineva il prinse de mana intorcandu-se spre ea o privit-o dupa aceea se aseza la loc pe scaun tinandu-i mana dar dupa aceea ii dase drumul.
-Scuze nu am vrut sa te tin de mana cred ca te deranjeaza ?Privind in jos oarecum rusinat de ceea ce facuse.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:37 am

N-nu...nu mă deranjează. zic Isabella încet,zâmbind greșit
Își întoarse privirea spre tavan.Se uita în gol timp de câteva minute.Voia să iasă din cabinet,dar știa prea bine că nu putea pleca până nu se putea ține pe picioare.
Ciudat...eu știam că nu sunt alergică la albine...sau la viespii? se gânde ea confuză.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:43 am

-Dar dar nu ai voie sa te ridici acesta intinzand-o din nou pe pat .
-Iar cu alergia probabil ca s-a dezvoltat in timp , privind-o duios pe fata o fii ea vampir dar este ca si un om normal.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:47 am

Fata oftă ușor.Îi plăcea compania băiatului.Măcar nu se simțea singură.Toți care aflaseră că ea este vampir spuseseră că este ca un om.Ea refuzase această idee,dar se părea că este adevărat.Se trensformase în om,această transformare cauzându-i dureri.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:53 am

-Sper ca nu te simti iarasi la fel de rau , fata oftase ceva nu era in regula asta era sigur acesta merse puse mana pe mana fetei si ii zambise calduros.
-Te simti rau.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:59 am

Isabella dăduse din cap negativ.O durea puțin capul,dar se simțea mai bine.Zâmbi angelic către băiat,sperând să îi treacă cât mai repede și să iasă din acest cabinet care mirosea a medicamente.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 6:15 am

-Trebuie sa te refaci nu discutam pana nu te refaci nu ai voie sa te dai jos din pat , sper ca intelege situatia si nu as vrea sa o mai vad asa ranita.
-Nu accept mici un refuz , sper ca intelege ca imi fac griji pentru ea.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 6:18 am

Bine...dar... zice fata încet.
Nu îi plăcea faptul că trebuia să stea o zi întreagă în cabinet până se refăcea.Voia să se ducă afară.Văzuse că ploaia se oprise și dăduse soarele.Aștepta să vină asistenta sau doctorița să îi spună cât trebuia să mai stea aici.Se plictisea foarte tare și nu mai voia să stea într-un cabinet de când făcuse acel accident,la vârsta de 6 ani.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 10:48 am

-Pai cred ca ar trebui sa soseacs asistenta sau doctorita in orice moment pentru a ne spune care iti este starea actuala iar daca peste o ora nu vine ma duc eu sa o caut pe una dintre ele ca sa aflam mai multe detalii despre starea ta.Spuse baiatul in timp ce se ridica-se de pe scaun mergand spre geam si privind soarele care tocmai si-a facut aparitia dupa ploaie.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 10:53 am

Isabella reușise cu greu să se ridice din par,cu o durere de umăr.Strânse din ochii,punându-și mâna unde o durea.Începuse să respire greu,dar după câteva momente își revenise.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 11:09 am

-Inca nu te simti bine mai bine te-ai intinde.Ii spuse baiatul intorcandu-si privirea spre ea si observand faptul ca aceasta nu putea inca sa respire cu usurinta din cauza dureri pe care inca o avee.
-Mai bine stai intinsa si daca vrei discutam despre ceva pana apare asistenta sau doctorita,ce zici?


Ultima editare efectuata de catre Riku Shingemori in Vin Aug 26, 2011 11:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 11:11 am

Isabella se întinse pe pat,și se uita la băiat,zâmbindu-i.
Mersi mult... zise ea încet.
Închise ușor ochii,încă zâmbind și adormi imediat din cauza oboselii.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Cabinetul medical - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cabinetul medical   Cabinetul medical - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cabinetul medical
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Midnight Academy :: The Midnight Academy :: Cabinetul mediacal-
Mergi direct la: