The Midnight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Midnight Academy

Uneori, pentru a descoperi adevarul, e nevoie sa muti muntii din loc
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Un OZN in parc

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 9:27 am

Era o seara deosebit de frumoasa. Cerul senin iar conditiile erau perfecte pentru zbor. Deasupra parcului de langa academie aparu pe cer o luminita galbena palpaitoare care se misca insa mult mai rapid ca un avion. In curand incepu sa se lase in jos cand era la cateva sute de metri deasupra paurii se vazu destul de mare, ca o bratara de lumini colorate.
Un OZN in parc  Rio-ufo-light-show
In acelasi timp se auzi un sunet ca de tren insa mai puternic.
Sub nava aerul avea o propulsie mare, iar in timp ce nava ateriza, nu era bine sa te nimeresti sub ea. Orice se afla sub ea, era pur si simplu volatilizat de presiunea aerului si vantul puternic creat. Cand nava ajunse la doar cativa zeci de metri claxonul puternic te indemna sa te indepartezi si se putuse observa cum cativa copaci fusesera smulsi din radacini de vantul puternic si turtiti din toate partile pana ajunsesera la o dimensiune de cativa centimetri. Iarba se facuse scrum si daca priveai era un cerc negru de pamant.
Nava ateriza iar pe cat e zgomotos fusese claxonul pe atat de silentioase erau motoarele. Erau mai silentioase decat a unor masini de ultima generatie.
Acest eveniment nu putea trece neobservat deoarece nu departe de academie se afla Turnl Televiziuniisi observasera si ei acel OZN si imediat televiziunea locala incepu sa difuzeze un reportaj despre acest eveniment.
Intre timp eu ma aflam in nava pregatindu-ma de iesire. Insa inainte de a iesi verificam diversi indicatori pana asteptam ca scuturile termice care se activasera automat la intrarea in atmosfera sa se dezactiveze si eu sa pot deschide trapa.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 9:31 am

"Olivia se plimba prin parc plictisita si nepasatoare ca de obicei. Privi spre cer si vazu un OZN"
-Drraguta brratarra. [spuse zambind scurt]
*Si eu care nu credeam in farfurii zburatoare* isi spuse ea in gand apropiindu-se de nava
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 9:54 am

Cand scuturile termice cu care era nava blindata se racisera se auzi un vajait si un pocnet scurt asemeni unui ift care tocmai se oprise. Si scuturile termice incepura sa se retraga apoi motoarele se oprira si trapa se deschise, transformandu-se in trepte. Din nava cobori o fata aparent obisnuita insa cu cateva caracteristici ce o deosebeau de fetele pamante ne. Parul verde era complet natural, avea urechile alungite ca ale elfilor, cand zambi i se vazu dantura care parea ca cea a vampirilor si in cap avea 2 cornite ca cele de diavol insa de culoare galbena.
Incepu sa isi miste corpul asemeni unui DJ de la radio, imitand un dans in timp ce invartea mainile apooi incrucisinadu-le si aratand cu degetele spre fata pe care o privea.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 9:57 am

"Olivia se opri din mers la o distanta de vreo 8 metrii de nava privind confuza fata care dansa"
*Gand*: Cred ca ar trebui sa dorm mai mult de 6 ore pe zi.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 10:17 am

Acel dans era de fapt un salut. Vazand ca fata pe care o privea nu facea nici un gest, fata cu par verde se apropie de ea.
Incepu sa vorbeasca:
-Good Evening. Here is London? That dance was greeting of my planet.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 10:24 am

-Hi. No, No, herre is Sant’Angelo, Anglia. [raspunse Olivia usor uimita]
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 10:47 am

-Oare e departe Londra? Inreba ea

OOC: consideram ca ei vorbesc inca in engleza, dar cum forumul e romanesc noi nu putem sa il transformam in englkez.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 10:49 am

O.oC: M-am prins.

-La vreo 10-15 km sud-vest de aici. [raspunse direct]
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 10:57 am

-A, e foarte aproape. Inseamna ca am nimerit bine locul care sa il folosesc pe post de aeroport. Raman peste noapte aici si maine dimineata plec cu un tren sau autobuz la londra. Cunosti o cazare ieftina sau gratuita? proabil caminele studentesti te pot primi gratis o noapte, nu?
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeSam Aug 20, 2011 11:00 am

-Trebuie sa fii student la Academia Midnight. Directorul trimite in fiecare an cate o scrisoare elevilor pe care ii vrea in academie. Si daca iti acceptul de a veni in Academie primesti o cheie speciala care te lasa sa intri. Un dispozitiv special instalat la poarta scolii care nu poate fi pacalit.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 11:06 am

-Ok, am inteles dar eu am nevoie de o cazare in noaptea asta, nu la inceputul anului scolar urmator.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 11:09 am

"Olivia ridica din umeri"

OOC: Pare rau dar mie lene sa mai fac topic in seara asta...
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeDum Aug 21, 2011 11:54 am

OOC: Lasa continuam aici.

-Ei bine, lasa ca o sa dorm in nava. Oricum ma gandesc titusi sa ma inscriu in academia asta. Voi ramane ceva timp pe aici si cum am nevoie de bani, ma inscriu ca sa obtin bursa. Oricum eu am terminat toate studiile acolo de unde vin eu.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 12:04 am

-Aha. Oke atunci, cred ca ma intorc inapoi la academie.....
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:00 am

-Doar atat? Cum se face ca vezi o extrateestr care mai si intra in vorba cu tine si nu esti prea curioasa? Cum de tratezi extraterestrii ca pe niste simpli straini veniti de peste granita? Si sa stii ca imi place partea asta la tine.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:02 am

-Simplu. Nici eu nu sunt un simplu om. M-am obisnuit ca oamenii sa ma considere o ciudata. Asa ca mie nimic nu mi e mai pare iesit din comun sau ciudat. [raspunse ridicand din umeri]
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:09 am

-Eu ma numesc Invader Lamu dar prietenii imi spun Lum. Sunt una din printesele Oni.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:15 am

-Printesele Oni? [se intreba Olivia]
-Ce e Oni? Un fel de secta gen Illuminati sau Prionia din Sinon?

Ooc: Amandoua secte.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:23 am

-Oni vine de la prescurtarea speciei noastre. Obnoxious Aliens la fel cum pe planeta asta cuvantul om provine de la prescurtarea speciei Homo Sapiens.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:29 am

-Aha. Nu am mai auzit de planeta asta.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:49 am

Planeta mea se numeste Uru sau Oniboshi. Nu aveai cum sa auzi de ea fiindca e la o distanta de 700 milioane de ani lumina departare. Iar cu planeta asta m-am referit la asta pe care sunt acum adica Pamant. Doar aici sunt singurele exemplare din specia Homo Sapiens care e clar o gresala a Mamei Natura. La noi circula deja un banc.
I: -Cum se numesc oamenii in limbaj intergalactic?
R. Rromulus Galactus.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 10:53 am

-Si ce daca suntem diferiti? Prin asta ne remarcam. Si ma indoiesc ca Mama Natura a gresit aici.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 11:10 am

Ma refeream ca se comporta ca porcii fac mizerie, polueaza, se poarta violent ca niste animale salbatice, et. Sa stii ca ce iti spun acum nu este un simplu zvon ci o stire confirmata. klingonienii au rapit cativa oamenii mai acum ceva ani si pus in gradinile lor zoologice. printre animale de pe alte palanete. Ata s-au injosit oamenii cu comportamentul inca unele specii de extraterestrii nu ii cred decat niste animale salbatice.
Sus In jos
Olivia Kohler
Admin
Olivia Kohler


Mesaje : 309
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 11:13 am

-Parerea ta si a acelor savanti nebuni. Ce nu vad nu cred. Si sa fie real si nu fake.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro
Invader Lamu

Invader Lamu


Mesaje : 80
Data de înscriere : 20/08/2011

Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitimeLun Aug 22, 2011 11:22 am

Ei bine sa stii ca noi Oni avem un program, o campanie de constientizare a oamenirii impotriva pericolelor ce pandesc Terra. Astfel o data la 10 ani noi rapim cate un om pe care il ducem intai pe planeta noastra, apoi ii aratam pericolele ce panesc Terra si la final il ducem pe o planeta pe care viata s-a stins recent ca sa ii aratam viitorul Terrei daca nu se iau masuri urgente. Campaniile acestea fac parte dintr-un proiect mai mare care noi ii spunem Proiectul Dikens. Dupa aceasta e liber sa aleaga daca se intarce pe Terra sau ramane pe planeta noastra. Unii aleg sa ramana pe planeta noastra. Dar cei care raman acolo sunt supusi unui proces de reeducare iar cei cre nu dau dovada de progrese li se da sa bea o substanta ce actioneaza asupra memoriei stergand amintirile cu noi apoi sunt returnati pe Terra.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mar Aug 23, 2011 12:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un OZN in parc  Empty
MesajSubiect: Re: Un OZN in parc    Un OZN in parc  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Un OZN in parc
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Midnight Academy :: Orasul Sant’Angelo :: Parcul-
Mergi direct la: