The Midnight Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
The Midnight Academy

Uneori, pentru a descoperi adevarul, e nevoie sa muti muntii din loc
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Just a undefined dream

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 2:03 am

-Hmm nu prea sunt genul de om care sa ii placa lenevitul dar daca asa am dat inpresia se poate spune ca da desi deobicei prefer sa practic inotul inloc sa stau deageaba fara sa fac nimic.
Stand intins acesta isi inchise ochii pentru cateva momente simtinad cum vantul ii adie prin par.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 2:07 am

Și mie îmi place să înot,dar nu stau mult în apă. zice ea chicotind,uitându-s cu o privire urâtă la acel lac.
Fata șe uita la un mic iepuraș care se dusese lângă râu pentru a bea apă.Era mic,alb,pufos cu ochii roșii.Se pare că era un pui care își pierduse părinții.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 2:15 am

Observand iepurele se ridica din pozitia s-a mergand spre el pentru al lua in brate dar cand ajunse langa el acesta se speriase si fugi-se inaite sa reuseasca ceea ce si-a propus dupa aceea se oprise sa priveasca un pic lacul din apropiere.
-Arata mult mai bine indeaproape lacul decat din departare.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 2:46 am

Știu,dar mie nu prea îmi place apa...zic zâmbind arătându-și colții de vampir.
Se dusese lângă lac,se așezase jos și își băgase picioareele în apă.Era rece,și îi plăcea deoarece afară era foarte cald.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 2:58 am

Ducandu-ma langa fata si asezandu-ma langa acesta , si privind lacul , nu-i asa ca este frumos acest loc .
-Apropo ai o voce angelica , sa stii ca as putea scrie o melodie pentru tine ,zambindu-i fetei .
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 3:02 am

Mersi, zice fata zâmbind angelic uitându-se la băiat.
Isabella se uita în față,la un fel de copac mai mic.Nu prea știa cum se numește,dar nu era important.
Cum ți se pare până acum la Academie?întreabă ea foarte curioasă.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:11 am

-Pai as putea spune ca pana acum mi-a lasat o impresie destul de buna dar daca ma va deranja ceva nu iti fa griji ca nu o sa tac .
-Deci sa ghicesc ca unul dintre hobby-urile tale este cantatul? intreba-se acesta in timp ce chicotea.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:23 am

Aproximatix... zice râzând ușor.Cât la chitară,pian,și vocal.Compun câteodată și versuri. rosti ea umpic amuzată.Tu ce hobby-uri ai? întreabă ea curioasă,cu un zâmbet foarte ciudat pe față.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:28 am

-Hmm pai sa ma gandesc cred ca in primul rand imi place sa citesc dar nu intotdeauna, si in al doilea rand imi place inotul este un sport pe care l-am practicat obligat de parinti la inceput mi-a fost cam urat de el dar m-am obisnuit si in al treila rand imi place sa scriu mai ales pentru ca imi doresc sa ajung romancier dar cred ca am bolborosit destule despre mine cred ca deja te-am plictisit.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:30 am

Nu chiar...și mie îmi place să citesc.Foarte mult.Pot spune că sunt o maniacă a cărților. zice ea râzând rușinată.
Isabella se uita la băiat,zâmbind blând în timp ce smulse o floare,jucându-se cu ea.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:50 am

-Pai atunci as putea sa te intreb ce genuri de carti iti place sa citesti?Acesta o privea pe fata in timp ce se intinse pe iarba inchizandu-si ochii si gandindu-se la ceva din trecut dar dupa aceea ii deschise asteptand raspunsul fetei.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:56 am

-Păăii...de obicei îmi place să citesc cărți de aventură sau de mister.Câteodată citesc și de groază sau de dragost,dar rar. zice zâmbind,uitându-se la apă
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:04 am

-Interesant eu deobicei citesc cartii care au la baza genul mistery deorece mi se par destul de interesant mai ales ca povestile care au acest gen sunt detul de incurcate si niciodata nu stii care va fi finalul.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:43 am

Din acest motiv îmi place să le citesc. zice chicotind ușor.
Isabella se lăsă pe spate,plictisită.Închise ușor ochii,din cauza soarelui care era foarte puternic.Chiar dacă era după-amiază,soarele dogorea la acea oră.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:49 am

-Acesta apopindu-se de fata si dandu-i un sarut scurt dar totusi pasional pe buze , iar mai apoi asezandu-se langa acesta .
-Ce puternic este soarele nu-i asa.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:52 am

Isabella rămase uimită de gestul băiatului,iar după câteva secunde se uită la el,tot la fel de uimită.Închise ochii,zâmbind,în timp ce o briză ușoară și umpic rece,îi flutura părul fetei.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 5:57 am

-Scuze nu este cu intentie , doar ca am simtit un sentiment ciudat .
-Dar nu era cu intentie sa iti fur un sarut ,dupa aceea intinzandu-se din nou pe iarba iar pe fata schitase un zambet .
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 6:02 am

Heh...se mai întâmplă.Stai liniștit. spuse fata chicotind.
Se uitase în sus,la soare.Strânse din ochi din cauza luminii puternice.Voia să se arunce în lac,dar nu avea costumul de baie pe ea.Avea doar o bluză mai lungă,lejeră și pantaloni scurți pe ea.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 6:08 am

-Huh ce s-a intamplat parca vrei sa faci ceva dar te tine un lucru in loc .
- Vrei sa inoti , am intrebat-o iar dupa aceea privind-o
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 6:15 am

Da...e prea cald afară și nu îmi place.... zice fata plângându-se.
Isabella se ridicase de jos și se descălțase de sandale.Pășise în apa rece.Un fior o trecu,dar îi plăcea apa rece.Înainta sigură pe ea,și când dă de apa mai mare se scufundă și începe să înoate pe sub apă.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 10:43 am

Acesta is dadu-se tricoul si intrand in apa care era destul de rece dar pentru el nu era o noutate deorece a mai inotat in astfel de lacuri si este obsnuit cu astfel de temperaturi scazute.Deobicei el prefera sa stea la suprafata in loc sa se scufunde in apa ,asa ca inota mai mult pe la suprafata.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 10:46 am

Isabella iese la suprafață,ștergându-se la ochi.
E bine în apă...mie îmi place. zice fericită.
Începu să înoate la suprafață,scufundându-se de câteva ori,râzând.Văzu că intrase și băiatul în apă,așa că se duse lângă el.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Riku Shingemori

Riku Shingemori


Mesaje : 58
Data de înscriere : 25/08/2011

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 10:59 am

-Pai destul de bine dupa pararea mea asa ma mai racoresc oricum imi era un pic cam cald sper ca nu este prea scazuta temperatura acesteia pentru tine adica nu cred ca vrei sa te racesti sau sa ti se intample ceva nu oricum inoti destul de bine.
Sus In jos
Isabella Asura
Admin
Isabella Asura


Mesaje : 347
Data de înscriere : 20/08/2011
Varsta : 25
Localizare : În pat

Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 26, 2011 11:02 am

Sunt bine.Apa e foarte bună. zice scufundându-se și stă acolo 2 minute.
Căuta ceva peștișori sau ceva viață.Nimic.Ieșise la supreafață și luase o gură de aer după care se scufundase iar,căutând ceva ce nu găsea.
Sus In jos
https://midnight-academy.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Just a undefined dream - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Just a undefined dream   Just a undefined dream - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Just a undefined dream
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Midnight Academy :: Padurea :: Lacul-
Mergi direct la: